Platforma wyładowcza PLP

Osprzęt do wózków widłowych

Charakterystyka techniczna:

Kolory:

Cechy produktu:

Parametry dostępnych modeli:

Model Waga (kg) Wymiary (mm)
(dł. × szer. × wys.)
Ładunek (kg) Cena netto (zł)
PLP 450 3100 x 1600 x 300 2500 Zapytaj o cenę

PLP

Platforma PLP to paleta samowyładowcza na płaskie przedmioty lub odpady. Wyposażona jest w podstawę z kieszeniami na widelce do obsługi przez wózki widłowe. Wykonana jest w całości z blachy o grubości 4 mm co sprawia, że jest niezwykle wytrzymała. Platforma jest spawana dwustronne i wzmocniona w całości co zapewnia jej stabilność. W podstawie znajdują się nogi z ceownika izolujące paletę od podłoża. Do wyładunku służy dźwignia znajdująca się na tylnej ścianie. Należy ją odblokować ręcznie lub przy pomocy linki stalowej z pozycji siedzącej operatora w wózku widłowym. Wyładunek odbywa się pod kątem 45 °. Po każdym użyciu należy blokować dźwignię w pozycji pionowej przy pomocy znajdującego się na ścianie łańcuszka z karabińczykiem. Do dodatkowego zabezpieczenia platformy przed zsunięciem się z wideł, podczas jazdy bądź rozładunku zawartości, służy łańcuch, który należy montować na karetce pojazdu oraz specjalnym uchwycie przy podstawie.

Platformy PLP przed malowaniem są dokładnie czyszczone i odtłuszczane. Następnie pokrywane są podkładem antykorozyjnym oraz farbą poliuretanową w półmatowym wykończeniu. Stanowią one zabezpieczenie przez warunkami atmosferycznymi i rdzą podczas użytkowania kontenerów​ na zewnątrz oraz ułatwiają czyszczenie dzięki gładkiej powierzchni struktury nawierzchniowej.

Palety samowyładowcze doskonale sprawdzają się w fabrykach, w magazynach, przy liniach produkcyjnych, warsztatach oraz wszędzie gdzie zachodzi potrzeba zbierania, magazynowania i transportu produktów i odpadów płaskich. To konstrukcje wszechstronne nadające się zarówno do lekkich jak i ciężkich materiałów takich jak ażury z blach, formy z pcv, tworzywa sztuczne, matryce, wykroje, kartony itp.

Na zamówienie możliwy jest montaż dodatkowych elementów oraz wprowadzenie modyfikacji kolorystycznych, parametrowych lub konstrukcyjnych. Akcesoria zwiększają funkcjonalność produktu, mogą przyspieszyć pracę i usprawnić ją, ale również zwiększyć komfort użytkowania oraz oszczędzają czas związany z jego eksploatacją.